Mäletad veel neid riidest taskurätte, mida vanasti koguaeg kasutati? Meilgi olid need veel kooliajal kasutusel enne paberrätikute tulekut. Enamus meist neid enam ei mäleta või pole sellel ajal elanud.
Kuigi sa ei leia majapidamispaberit ega pabersalvrätte Vaikses Ookeanis ujuvatelt prügisaartelt, ei tähenda see, et need on planeedile ohutud. Ühe tonni majapidamispaberi valmistamiseks kulub umbes 75 000 liitrit vett ja 17 puud. Lagunev paber prügimäel toodab metaani, mis on 20 korda tugevam kasvuhoonegaas kui CO2. Ainuüksi U.S.As läheb iga päev 3000 tonni majapidamispaberit ja paberist salvrätte olmeprügisse.
Riidest taskurätikud on enamasti valmistatud puuvillast või linast. Nad on palju vastupidavamad, kui paberist rätid, pidades vastu terve eluea. Paber kipub juba peale esimest kasutust lagunema.
Üks riidest rätik suudab imeda 3-4 korda rohkem vedelikku kui sama suur leht majapidamispaberit.
Pehme puuvill on lapse tundlikule nahale kerge ning ei jäta maha niiskust imevaid kiude. Sellepärast ongi peale pidevat nuuskamist ninaalune punetav ja valulik.
Mingit koosviibimist ja õhtusööki planeerides saab nendega luua eriti mõnusa õhkkonna. Need on ka üks odavamaid ja lihtsamaid viise, kuidas lisada näiteks detailselt planeeritud peo i-le täpp. Volditud riidest rätid seovad laua ühtseks tervikuks, nendega saab lisada isikupära ning elegantsi salvrätirõngastega. Paberrätikutega rõngaid väga kasutada ei saa. Neid saab kasutada ka kohamattidena. Riidest salvrätid saad kasvõi ise valmistada.
Kangast rätikud on ka mitmeotstarbelised. Vooderda leivakorvi, seo ümber veinipudeli tilgapüüdjaks või paki furoshiki stiilis kingitusi. Kasutamise viisid on piiramatud ning need kestavad terve elu.
Kokkuvõttes on need odavamad sulle ja paremad keskkonnale.
Meie valikut näed sii: Taskurätikud