Looduse ja tervisesõbralikult koristamine

Koristamine

Kas koristamiseks on tõesti vaja neid igasugu plastmasspudeleid täis kraami? Tegelikult ei ole. Koristada saab üllatavalt väheste vahenditega.

Minu koristuvahendid on väga elementaarsed. Sinepipulber, sidrunhape ja sooda. Just, nii vähe. Neid kolme omavahel kombineerides saab kõik koristatud ja tervise- ning loodussõbralikult puhtaks. Ei ole vaja keemilisi puhastusaineid kraanikausist alla uhtuda. Ja siinkohal oleks hea teada, et neid kemikaale ei eemaldata veepuhastusjaamades ning need jõuavad ka keskkonda.

Kuidas ma neid siis kasutan?

Sinepipulbril on rasva eemaldav toime, seega sellega ma puhastan rasvaseid plekke ning pesen nõusid.

Sidrunhape eemaldab väga edukalt katlakivi. Tee sidrunhappegraanulitest ja veest lahus klaasist pihustipudelisse ning kasuta seda köögis ja vannitoas. Isegi peegel seal saab ilusti säravaks.

Veekeetjasse lisa kannutäie vee peale 1-2 spl sidrunhapet ja lase vesi keema. Kui peale keetmist pole kogu katlakivi eemaldunud, lisa sidrunhapet või korda protseduuri.

Pesumasinasse lisa pesusahtlisse 2-3 spl sidrunhapet ja pane tühi masin 95 kraadise pesuga käima. Puhtast masinast võetud pesu pesu lõhnab värskelt ka siis, kui sinna pole loputusvahendit lisatud.

Äädikat kasutada ei soovitata, sest see kahjustab erinevate masinate ja ka kraanide kummist osi ning tihendeid. Kui me kunagi ammu oma eelmises elukohas remonti tegime ja uue duši panime, siis selle kasutusjuhendis oli ilusti sidruni pilt ja keelatud äädikhappe kasutamine.

Soodat kasutan üldmustuse eemaldamiseks. Kraanikauss, vann ja ka sissekõrbenud plekid pliidiplaadil. Soodaga tasub olla ettevaatlik, sest räägitakse, et kui sellega liiga kõvasti küürida, võib pinna ära kriimustada. Mul seda juhtunud ei ole, aga mul ei ole olnud vaja väga kõvasti küürida ka. Lapina kasutan vana froteerätikust lõigatud tükke.

Sooda ja sidrunhape koos teevad toreda kihiseva puhastusvahendi 🙂

 

Lehel kasutatakse küpsiseid